Kranten van PCM boos om 'zakkenvullers'

De krantenredacties die ondergebracht zijn bij PCM (onder meer Trouw, Volkskrant en NRC), zijn boos over de vertrekbonus voor bestuurslid Philip Alberdingk Thijm. 

Binnen een jaar na zijn aantreden, stapt hij noodgedwongen op. Hij krijg twee jaarsalarissen mee, in totaal zo'n twee miljoen euro.

De redactie van de Volkskrant moet juist twee miljoen euro bezuinigen. Bij dagblad Trouw zijn 20 mensen ontslagen wegens bezuinigingen.

Vanmiddag komen de redactieraden, ondernemingsraden en de journalistenvakbond NVJ bijeen om over de kwestie te praten. PCM wil nog geen reactie geven op de onrust.

Miljoen

De redactieleden zijn ook boos over het geld dat Alberdingk Thijm kreeg via een participatieregeling. Doordat grootaandeelhouder Apax hun aandeel in PCM verkocht, werd de winst van Alberdingk Thijm uit die regeling, circa 1 miljoen euro, verzilverd.

De Britse investeerder Apax had PCM tweeënhalf jaar lang in handen. De investeerder verdiende miljoenen aan het uitgeversconcern, maar liet het bedrijf in slechte financiële toestand achter. De beloofde investeringen in PCM zijn er volgens de redactieleden nauwelijks gekomen.

Alberdingk Thijm moet nu het bedrijf verlaten omdat de nieuwe eigenaar van PCM, Stichting Democratie en Media, het vertrouwen in de bestuurder opzegde. De Volkskrant meldde dat Alberdingk Thijm niet lekker ligt bij bestuursvoorzitter Ton aan de Stegge. 

"Bij PCM heeft Alberdingk Thijm volgens de aandeelhouders onvoldoende gepresteerd", schreef de Volkskrant woensdag.

Staken

De redactieraad van de Volkskrant geeft in een brief aan collega's aan iets te willen ondernemen tegen "de zakkenvullers". Ze willen dat er geen nieuwe afkoopregelingen voor topbestuurders worden afgesproken. De redacties roepen de huidige bestuurders op om ontvangen bonussen in het bedrijf te stoppen.

"Het gaat om bonussen waar wij zelf ook vaker over schrijven, en nu zie je het in eigen huis gebeuren", zegt Nanda Troost van de ondernemingsraad van de Volkskrant. 

Volgens Troost had PCM nooit in zee moeten gaan met een investeringsmaatschappij. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio