Gijzeling kinderen Manilla beëindigd

De gijzelingsactie in de Filipijnse hoofdstad Manila is beëindigd. De directeur van een kinderdagverblijf had vanochtend 31 kinderen en twee leerkrachten ontvoerd. Hij verklaarde dat hij de gijzeling aan het einde van de dag zou beëindigen. Dat is gebeurd. 

Het einde van de gijzeling is rustig verlopen. De directeur is gearresteerd. 

De man gijzelde een bus waarin de kinderen zaten. Met zijn actie wilde de directeur aandacht vragen voor de belabberde huisvesting van het kinderdagverblijf. Ook hoopte hij te bereiken dat de kinderen beter onderwijs zouden krijgen. 

Niet schieten

De directeur zei bewapend te zijn met granaten en machinepistolen, maar voegde eraan toe dat hij de kinderen niets zou aandoen. "Ik houd van deze kinderen. Daarom ben ik hier. Ik zal niet beginnen te schieten", vertelde de man via zijn mobiele telefoon aan een radiozender. Hij had naar eigen zeggen voor twee dagen voedsel bij zich.

De politie had de bus met zwaar materieel omsingeld. Of de autoriteiten op de eisen van de man zijn ingegaan, is niet duidelijk. 

Op televisiebeelden waren de kinderen zwaaiend in de bus te zien. Daarna werden de gordijnen voor de ramen van de bus gesloten.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio