RTL Nederland en de tv-zender Tien van John de Mol voeren onderhandelingen over samenwerking. Woordvoerders van de tv-bedrijven hebben dat bevestigd. Nadere details gaven zij niet.
Directeur Fons van Westerloo van RTL Nederland (RTL4, 5 en 7) verwacht dat de komende dagen mededelingen worden gedaan over de aard van de samenwerking.
Als het tot een akkoord komt, lijkt er een einde te komen aan Tien als zelfstandig tv-station. De verwachting is dat Tien zich zal aansluiten bij RTL. Insiders noemen in dat verband de naam RTL8.
Strategische partners
Een woordvoerder van Talpa, het moederbedrijf van Tien, waarschuwt voor voorbarige conclusies. Hij benadrukt dat zijn bedrijf ook nog praat met "andere strategische partners".
Ook een tweede tv-zender naast Tien behoort volgens de zegsman nog tot de mogelijkheden. Met een tweede zender zouden verschillende doelgroepen kunnen worden aangesproken.
Tien is nu anderhalf jaar in de lucht, aanvankelijk onder de naam Talpa. De zender kampt met teruglopende kijkcijfers en heeft een imagoprobleem.
Voetbal en sterren
De zender ging ambitieus van start. Het had de uitzendrechten van het eredivisievoetbal binnengehaald en contracteerde grote tv-sterren als Jack Spijkerman, Barend en Van Dorp, Caroline Tensen, Linda de Mol en Bridget Maasland.
Series als Gooische Vrouwen en Joling & Gordon Over de Vloer scoorden goed, maar het voetbalprogramma De Wedstrijden haalde niet de kijkcijfers van NOS Studio Sport, toen het eredivisievoetbal daar nog werd uitgezonden.
Ook ergerden veel kijkers zich aan de onjournalistieke volgorde van de samenvattingen in De Wedstrijden. Topduels zijn steevast pas aan het einde van het programma te zien.
Deel deze pagina
»
»
»