Toestel Garuda verongelukt op Java

Op het vliegveld van de Indonesische stad Yogyakarta is een vliegtuig van de luchtvaartmaatschappij Garuda bij de landing in brand gevlogen. Volgens het ministerie van Gezondheid zijn er 23 doden, onder wie twee Australiërs. Eerder werd een getal van 49 genoemd. Aan boord waren 140 mensen. 

Het vliegtuig vloog direct na de landing in brand, maar veel mensen konden uit het vliegtuig ontsnappen voordat het te laat was, volgens een ooggetuige. Een cameraman van een Australische tv-zender die het ongeluk overleefde, legde vast hoe passagiers vlak na het ongeluk weglopen van het brandende vliegtuig (zie beelden hierboven).

Het is niet duidelijk wat de oorzaak van het ongeluk is. Het vliegtuig van Garuda kwam uit Jakarta.

Journalisten

In de Boeing 737 van de Indonesische maatschappij zaten veel Australische journalisten en diplomaten. Ze zouden meereizen met de Australische minister van Buitenlandse Zaken, die later vandaag een bezoek aan Indonesië brengt. Hij was niet aan boord. 

Ook de leider van één van de grootste moslimorganisaties van Indonesië aan boord. Hij overleefde de crash. 

Volgens ooggetuigen begon de brand aan de voorkant van het toestel. Al tijdens de landing zou het vliegtuig gevaarlijk hebben gezwenkt. Het schoot van de landingsbaan, door de omheining en kwam tot stilstand in een rijstveld.

Sabotage

De Indonesische regering onderzoekt of er sprake is van sabotage. De Australische minister van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen redenen om te denken dat er opzet in het spel zou zijn geweest.

De Indonesische vliegtuigmaatschappijen staan onder strenge controle van de Indonesische overheid sinds een vliegramp op 1 januari met een toestel van prijsvechter Adam Air. Het vliegtuig stortte voor de westkust van Sulawesi in zee. Er kwamen 102 mensen om.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 5094 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3916 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 5141 keer afgespeeld

Meer video en audio