Herstel voor financiële markten

De scherpe daling van de aandelenkoersen van de afgelopen dagen heeft geen vervolg gekregen. De AEX sloot dinsdag positief met een stijging van ruim een half procent. De Dow Jones is ook uit een dal geklommen. De Amerikaanse beurs kreeg er 1,3 procent bij. En ook in het Verre Oosten zijn de markten met winst gesloten.

De Nikkei-index, de graadmeter van de Japanse beurs, kreeg er 1,2 punten bij. De afgelopen dagen was Tokio 8,6 procent kwijtgeraakt. De fondsen die het meest te verduren hadden gekregen (waaronder Toyota en Sony), waren nu weer in trek.

Gisteren lieten alle beurzen nog rode cijfers zien. In New York eindigde de Dow Jones Index een half procent lager, de technologiebeurs Nasdaq verloor ruim 1 procent.

Min

De Nederlandse AEX, die vorige week 6 procent kwijtraakte, sloot gistermiddag een kleine 1 procent in de min. Daarmee was de winst die Amsterdam de afgelopen maanden heeft opgebouwd, bijna helemaal weer weg. 

Tussen begin december en eind februari steeg de AEX van 470 tot meer dan 510 punten.  De AEX sloot gisteren op 475,5 punten

De wereldwijde koersval begon een week geleden in Azië. De directe aanleiding was een ingreep van de Chinese overheid om illegale handel in aandelen tegen te gaan.

Yen

Maar op de financiële markten wordt dat niet als de enige oorzaak gezien. Ook tegenvallende cijfers over de Amerikaanse economie hielpen de koersen omlaag.

Beleggers maken zich onder meer zorgen over de Amerikaanse huizenprijzen. Die zijn zo sterk gestegen dat gevreesd wordt voor het in elkaar zakken van de woningmarkt.

Een andere factor was de waardestijging van de Japanse munt. De yen heeft de afgelopen dagen een flinke sprong gemaakt, waar exporterende bedrijven in Japan veel last van hebben. Een sterke yen maakt Japanse producten in het buitenland duur.

Ten opzichte van de afgelopen dagen is de waarde van de yen weer wat gedaald. Volgens beursdeskundigen heeft dat de weg vrijgemaakt voor zwarte cijfers op de beurs van Tokio en indirect op het herstel van de buitenlandse aandelenmarkten.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4937 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3805 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 5002 keer afgespeeld

Meer video en audio