Premier wil waardig paspoortdebat

Premier Balkenende vindt dat de discussie over de dubbele nationaliteit op een waardige manier moet worden gevoerd. Laten we niet alleen focussen op twee personen, zei hij in het tv-programma het Elfde Uur. 

De premier reageerde daarmee op het plan van de Partij voor de Vrijheid om morgen een motie van wantrouwen in te dienen tegen de PvdA-staatssecretarissen Ahmed Aboutaleb (Sociale Zaken) en Nebahat Albayrak (Justitie). 

De partij van Geert Wilders stelt dat de twee vanwege hun dubbele nationaliteit niet in het kabinet mogen zitten. Aboutaleb heeft ook een Marokkaans paspoort; Albayrak een Turks. 

Eenzijdig

Balkenende wees erop dat zij volledig zijn geïntegreerd in de Nederlandse maatschappij. "Als iedereen zo goed mee zou doen, zou er heel veel gewonnen zijn", aldus Balkenende. 

Volgens de premier moet de vraag voorop staan hoe nieuwkomers erbij kunnen horen en is het "te eenzijdig" de discussie over een dubbele nationaliteit in relatie te brengen met de islam. 

Hij wilde niet zeggen hoe het kabinet morgen op de motie van wantrouwen zal reageren.

Teleurstellend

In het tv-programma reageerde Balkenende ook op kritiek van VVD-leider Mark Rutte over het beleid van het kabinet ten aanzien van abortus en euthanasie. Zo wordt adoptie als alternatief voor abortus gepropageerd en vreest Rutte dat wordt aangestuurd op pijnbestrijding als alternatief voor euthanasie. 

De premier noemde de kritiek van Rutte "teleurstellend". 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 119 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1234 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3032 keer afgespeeld

Meer video en audio