De handelsbeurzen in Australië en het Verre Oosten zijn flink onderuit gegaan. De Amsterdamse AEX sloot negatief met ruim twee procent.
De opening was ruim 1,5 procent lager en daarmee lijkt de trend van dinsdag te zijn doorgezet, toen de beurzen in Europa en Amerika dalingen vertoonden tussen de 2 tot 3 procent.
In de Verenigde Staten was er herstel. De Dow Jones sloot met een plus van 0,45 procent.
Tegenvallend
Door een maatregel van de Chinese regering om de illegale handel in aandelen tegen te gaan en zo iets te doen aan de sterke schommelingen op de beurs in Shanghai, daalden de beurzen in grote delen van de wereld.
Dinsdag daalde Wall Street met ruim 3 procent. De AEX in Amsterdam had een verlies van ruim 2 procent.
Volgens analisten zijn de dalingen wereldwijd niet alleen te wijten aan de dalende koersen in China. Daarvoor is de beurs van China te klein.
De slechte stemming op de Westerse beurzen is volgens deskundigen vooral te verklaren door tegenvallende economische cijfers uit Amerika, de dalende dollarkoers en de gestegen olieprijs.
Beleggers vragen zich af of de koersdalingen slechts een correctie op de koersen zijn of dat de trend van stijgende koersen nu echt is doorbroken.
Psychologisch
Op de beurs in Shanghai zijn veel particuliere beleggers uit China actief, die proberen meer uit hun spaargeld te halen. De beurs in China steeg in 2006 met 130 procent.
Afgelopen maandag ging de beurs in Shanghai voor het eerst door de grens van 3000 punten. Dat optimisme sloeg een dag later om. De koersen maakten dinsdag de grootste daling door sinds 1997.
Volgens deskundigen is de grens van 3000 punten voor veel mensen een psychologische grens. Ze proberen op het moment dat de grens wordt doorbroken, hun winst te pakken.
Ook kwamen er de afgelopen weken steeds meer waarschuwingen binnen van analisten dat er nu echt een oververhitting van de economie in China dreigt, na jarenlange groei.

»
»
»