Statisticus voorspelt de Oscar-uitslagen

Voor professor Iain Pardoe zijn de Oscars van vannacht minder spannend dan voor de gemiddelde kijker. Pardoe heeft een statistisch model gemaakt waarmee hij de belangrijkste Oscars al ver van tevoren kan uitrekenen. Zijn winnaars: Forest Whitaker, Helen Mirren, Martin Scorsese en Babel.

Pardoe, behalve statisticus aan de universiteit van Oregon ook filmfan, keek naar de geschiedenis van de Oscars om zijn voorspellingen te maken. 

Volgens hem zijn sommige factoren goede indicatoren van de Oscar-kansen van een film. Als een film bijvoorbeeld een Golden Globe heeft gewonnen, neemt ook de kans op een Oscar toe. Daarom ziet hij Babel bijvoorbeeld in de categorie Beste Film winnen.

Ongelukkig

Pardoe ziet dit jaar weinig kans voor de man die hij de "meest ongelukkige" acteur in Hollywood noemt, Peter O'Toole, genomineerd voor Venus. Zeven keer eerder moest O'Toole met lege handen het Oscar-gala verlaten. En dat terwijl hij twee keer de beste kans had, met The Lion in Winter (89%) en Becket (84%).

Maar voor zijn achtste keer geeft Pardoe hem weinig kans (5,1%). "Ik vind Peter O'Toole een groots acteur, maar als hij dit jaar wint, zal dat meer zijn om zijn reputatie dan voor deze rol." Pardoe ziet O'Toole verliezen van Forest Whitaker in The Last King of Schotland (89,6%).

Overigens tellen voorgaande nominaties wel mee in de berekening. Zo voorspelt Pardoe dat dit jaar Martin Scorsese eindelijk Beste Regie zal gaan winnen voor The Departed, mede omdat hij al vijf keer eerder werd genomineerd (en nooit won). Zijn kans dit jaar: maar liefst 97%.

Vraagteken

Grootste vraagteken blijft Beste Film. Pardoe kiest Babel met 69,5%, "maar ik zou niet verbaasd opkijken als een van de andere films wint." Want al is de test 81% betrouwbaar, soms zitten de voorspellingen ernaast. Denzel Washington had in 2001 0% kans tegen Russel Crowe in Gladiator (97%), maar won toch met Training Day. En vorig jaar nog wees alles op een volledige overwinning door Brokeback Mountain, maar won Crash Beste Film. 

Pardoe heeft geen idee waarom. "Ik vond beide films niet erg goed." Over de films dit jaar kan hij geen mening geven. "Met twee kleine kinderen thuis heb ik geen tijd om de genomineerde films te bekijken."

De nominaties van dit jaar op een rij:

(klik op de links voor meer informatie)

Beste film

BabelAlejandro González Iñárritu
The DepartedMartin Scorsese
Letters from Iwo JimaClint Eastwood
Little Miss SunshineJonathan Dayton en Valeria Faris
The QueenStephen Frears

Beste Regie

Clint EastwoodLetters from Iwo Jima
Stephen FrearsThe Queen
Paul GreengrassUnited 93
Alejandro González IñárrituBabel
Martin ScorseseThe Departed

Beste Buitenlandse film

Efter brylluppetDenemarken
IndigènesAlgerije
Das Leben der AnderenDuitsland
El Laberinto del FaunoMexico
WaterCanada


Beste Acteur

Leonardo DiCaprioBlood Diamond
Ryan GoslingHalf Nelson
Peter O'TooleVenus
Will SmithPersuit of Happyness
Forest WhitakerThe Last King of Scotland

Beste Actrice

Penélope CruzVolver
Judi DenchNotes on a Scandal
Hellen MirrenThe Queen
Meryl StreepThe Devil Wears Prada
Kate WinsletLittle Children


Beste Bijrol Acteur

Leonardo DiCaprioBlood Diamond
Ryan GoslingHalf Nelson
Peter O'TooleVenus
Will SmithPersuit of Happyness
Forest WhitakerThe Last King of Scotland

Beste bijrol actrice

Adriana BarrazaBabel
Cate BlanchettNotes on a Scandal
Abigail BreslinLittle Miss Sunshine
Jennifer HudsonDreamgirls
Rinko KikuchiBabel

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4665 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3612 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4743 keer afgespeeld

Meer video en audio