Providers moeten aftappen betalen

Internetaanbieders draaien zelf op voor de kosten die ze moeten maken om hun netwerken aftapbaar te maken voor justitie. 

Internetprovider XS4all heeft een zaak hierover bij de rechtbank in Den Haag verloren. XS4all vindt het bewaren en ter beschikking stellen van gegevens veel te duur en eist een vergoeding van de overheid.

Justitie en politie gebruiken de internet-tap om het surf- en mailgedrag van verdachten te volgen. 

Staat

De rechtbank is het niet eens met het argument van de Staat dat het 'logisch' is om de kosten van aftappen bij de providers te leggen, omdat hun activiteiten het 'probleem' veroorzaken.

De Staat vindt dat internetproviders een verantwoordelijkheid hebben voor het gebruik door criminelen van de dienst die zij aanbieden. 

Maar volgens de rechtbank wordt het aftappen niet alleen gebruikt voor het opsporen van internetcriminaliteit. Ook andere misdrijven, zoals moord en diefstal worden opgelost door het aftappen van internet.

Grondwet

Verder vindt de rechter dat het internetaanbieders op kosten worden gejaagd, maar hij ziet geen mogelijkheid om de overheid te verplichten een vergoeding te betalen. Volgens de grondwet mag de rechter deze verplichtingen niet toetsen.

XS4all heeft naar eigen zeggen al een half miljoen euro uitgegeven om het netwerk aftapbaar te maken. De provider overweegt om in de zaak in beroep te gaan.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4414 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3444 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4509 keer afgespeeld

Meer video en audio