Moord op Turk Imac mogelijk afrekening

De Amsterdamse politie gaat ervan uit dat de moord op de ex-voorzitter van de voetbalclub FC Turkiyemspor een afrekening in het criminele circuit is.

De 40-jarige Nedim Imac, een Nederlander van Turkse afkomst, werd voor een restaurant in Amsterdam Osdorp doodgeschoten. Hij wilde met familie en vrienden in het restaurant gaan eten. Imac overleed ter plekke aan zijn verwondingen. 

De politie is op zoek naar twee schutters van tussen de 20 en 30 jaar oud. Enkele uren na de aanslag werd in de buurt een Mercedesbusje aangetroffen dat vermoedelijk door de daders als vluchtauto is gebruikt. 

Scooter

Ooggetuigen hebben bij het busje twee personen zien weglopen met een scooter aan de hand. Het busje had valse kentekenplaten en blijkt een aantal jaren geleden te zijn gestolen. 

Imac was een bekende figuur in de Turkse gemeenschap in Nederland. Onder leiding van Imac klom FC Turkiyemspor op naar de top van het amateurvoetbal. Eind vorig jaar legde hij het voorzitterschap van de club neer. 

Wedstrijden afgelast

De Turkse voetbalclub heeft in verband met de dood van Imac alle wedstrijden afgelast. Waarnemend voorzitter Martin van den Heuvel reageerde verbijsterd op het nieuws. "Ik kan me niet voorstellen wie dit gedaan kan hebben. Het heeft zeker niets met de club te maken. Misschien ligt dit in de zakelijke sfeer."

Turkiyemspor kwam begin dit jaar in het nieuws toen de Belastingdienst een naheffing van 1,3 miljoen euro bij de club neerlegde. Er zouden de afgelopen vijf jaar geen premies en loonbelasting zijn afgedragen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4328 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3354 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4422 keer afgespeeld

Meer video en audio