Strategie in Uruzgan aangepast

Minister Kamp van Defensie heeft de plannen voor de missie in Afghanistan bijgesteld. Hij heeft president Karzai laten weten dat de 'inktvlek' van gebieden waarin de Nederlanders hun invloed laten gelden, niet zo snel zal worden uitgebreid als aanvankelijk de bedoeling was. 

Nederlandse militairen proberen in de Afghaanse provincie Uruzgan steeds meer gebieden veilig te maken, om ze daarna over te dragen aan de lokale autoriteiten. 

Maar door een gebrek aan Afghaanse militairen, politieagenten en goede bestuurders gaat het langzamer dan gedacht, zegt Defensie. Het ministerie spreekt tegen dat de plannen in de ijskast gaan.

Baluchivallei

De commandant van de troepen in Uruzgan, kolonel Hans van Griensven, zegt in de Volkskrant eerst de huidige uitgangspositie van de Nederlanders te willen "verdiepen". 

"We kunnen nu wel de Baluchivallei inrennen, maar dan verzwakken we onze basispositie. Ik wacht liever even af tot na het traditionele lenteoffensief van de Taliban."

De islamitische strijders van de Taliban hebben juist weer bloedige aanslagen aangekondigd op buitenlandse militairen in Afghanistan. Volgens commandant Abdul Rahim staan tienduizend strijders klaar voor een offensief.

Bermbommen

Gisteren zijn drie Nederlandse militairen in Afghanistan gewond geraakt. Ze maakten deel uit van een patrouille die bermbommen langs de weg onschadelijk moest maken.  

Eén van die bommen is onder hun pantservoertuig ontploft. Het incident gebeurde op zo'n 500 meter afstand van de basis Poentjak, een vooruitgeschoven post van de Nederlanders in de provincie Uruzgan.

Die post ligt twaalf kilometer ten noordoosten van Tarin Kowt, waar de basis Kamp Holland gevestigd is.  

De drie soldaten raakten licht gewond aan hun hoofd. Ze zijn behandeld in het hospitaal op Kamp Holland en hebben daar contact opgenomen met hun familieleden in Nederland. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4328 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3354 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4422 keer afgespeeld

Meer video en audio