Bestuur PvdA: Bos in kabinet

Het partijbestuur van de PvdA vindt dat PvdA-leider Bos minister moet worden. Partijvoorzitter Van Hulten heeft dat gezegd in de fractievergadering. "Wij vinden dat een blijk van vertrouwen in het regeerakkoord en een enorme bijdrage aan de stabiliteit van het kabinet."

Bos zelf zei voor de verkiezingen in november dat de politiek leider van zijn partij in de Kamer moet blijven als hij geen premier kan worden. 

Interessant

Van Hulten wijst erop dat dit niet altijd het geval is geweest. Bos' voorganger Kok bijvoorbeeld was tegelijkertijd partijleider en minister van Financiën en vicepremier in het derde kabinet-Lubbers. Volgens de partijvoorzitter is het nu zaak om Bos zelf te overtuigen.

In een eerste reactie noemt Bos de mening van het partijbestuur "heel interessant". Hij wil de argumenten goed tot zich door laten dringen, maar zijn eerste zorg is nu dat het beoogde kabinet van CDA, PvdA en ChristenUnie er komt. 

Financiën

Ingewijden in politiek Den Haag gaan ervan uit dat ook Bos minister van Financiën (en vice-premier) wordt. Hij was al eens staatssecretaris van Financiën onder minister Zalm.

Ook Eerste Kamerfractievoorzitter Noten vindt dat Bos in het kabinet moet gaan zitten. Hij noemde het twee weken geleden een voordeel dat degene die het regeerakkoord sluit, het zelf ook uitvoert. Volgens hem zou een ministerschap van Bos bijdragen aan de autoriteit en het draagvlak van het kabinet. 

Socialer

De formatiebesprekingen zitten in de eindfase. Informateur Wijffels heeft laten weten dat CDA, PvdA en ChristenUnie eind volgende week een ontwerpregeerakkoord aan hun fracties willen presenteren. Dat zal een pagina of veertig dik worden. 

Volgens PvdA-partijvoorzitter Van Hulten ziet het akkoord er goed uit. Het nieuwe kabinet zal een socialere koers varen dan de vorige kabinetten. "We krijgen echt een ander beleid."

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4030 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3070 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4152 keer afgespeeld

Meer video en audio