Delen van het Indonesische vliegtuig dat tien dagen geleden van de radar verdween met 102 mensen aan boord, zijn gevonden op de zeebodem tussen de eilanden Sulawesi en Borneo.
Onder andere een stuk van de staart en stoelen van de stewardessen werden gevonden in zee en op het strand bij de stad Pare Pare aan de westkust van het eiland Sulawesi. Een visser vond een stuk metaal van het toestel in zijn netten in de Straat van Makassar, enkele honderden meters uit de kust van Sulawesi.
Eerder had een Amerikaans schip al sporen van metaal gevonden op de zeebodem.
Zoekactie
De Boeing 737 van Adam Air was op weg van Java naar Sulawesi. Vorige week maandagochtend verdween het toestel van de radar. Direct werd een zoektocht op touw gezet met vliegtuigen en schepen.
Mogelijk is het vliegtuig in een storm terechtgekomen en uit koers geraakt. De piloten hadden geen alarm geslagen, maar hadden wel hun zorgen uitgesproken over het slechte weer.
Berg
Eerder kwamen al berichten naar buiten dat de resten van het vliegtuig waren gevonden, maar die bleken niet te kloppen. Het wrak zou zijn gevonden in bergachtig gebied in het westen van Sulawesi.
Volgens een functionaris vloog het toestel om onbekende reden veel te laag, waardoor het tegen een berg zou zijn gebotst. Ook werd gezegd dat twaalf mensen de crash hadden overleefd.
Familieleden van de passagiers hebben opgelucht gereageerd op het nieuws dat ze nu eindelijk weten waar het vliegtuig is gebleven, ook al is de hoop dat hun geliefden levend worden teruggevonden bij de meesten vervlogen.

»
»
»