CDA, PvdA en CU: voldoende vertrouwen

CDA, PvdA en ChristenUnie gaan verder onderhandelen om samen een kabinet te vormen. Er is voldoende vertrouwen in elkaar. Dat hebben de fractieleiders Balkenende (CDA), Bos (PvdA) en Rouvoet (ChristenUnie) vanmiddag bekendgemaakt. 

"De kop is eraf. De wil is er om eruit te komen", zei Balkenende. Alhoewel er nog moeilijke discussiepunten zijn, is het volgens hem "alleszins de moeite waard om door te gaan met de besprekingen".

Fractieleider Bos van de PvdA noemde de onderhandelingen van de afgelopen dagen "een start die goed genoeg is geweest om er vol vertrouwen aan te werken." Hij ontweek de vraag of het 'oud zeer' nu opgeruimd is. 

Volgens fractieleider Rouvoet is "een belangrijke stap gemaakt".  

Geheime locatie

De fractieleiders, hun secondanten en informateur Wijffels zijn bijeen op landgoed Lauswolt in het Friese Beetsterzwaag. De onderhandelaars wilden op een geheime locatie in afzondering vertrouwen opbouwen. 

Het was de bedoeling dat dat buiten het zicht van de media zou gebeuren, maar na een dag lekte de locatie uit. Maar volgens informateur Wijffels hadden de onderhandelaars niet anders verwacht. 

Wijffels zei dat er in de afgelopen dagen "zo'n dertig uur van intensieve besprekingen zijn geweest". De werkwijze, om op een rustige, geheime locatie te overleggen, is volgens hem 'goed bevallen'. 

Zo goed, dat de onderhandelaars zo verder willen gaan. Volgens Wijffels zullen ze de komende dagen dan ook weinig op het Binnenhof te zien zijn. Hoewel Wijffels positief is, waarschuwde hij wel dat er nog hobbels zijn. 

Goede sfeer

De drie fractieleiders werden in de onderhandelingen bijgestaan door hun secondanten Verhagen (CDA), Tichelaar (PvdA) en Slob (ChristenUnie). 

Dat gebeurde volgens Jacques Tichelaar van de PvdA in een goede sfeer. CDA'er Maxime Verhagen beaamde dat de sfeer goed was, maar ook: "Alles heeft zijn tijd nodig". 

De onderhandelaars streven ernaar voor de Provinciale Statenverkiezingen van 7 maart klaar te zijn.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3839 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2906 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3967 keer afgespeeld

Meer video en audio