"PvdA liet zich piepelen door CDA"

De PvdA heeft zich in de verkiezingscampagne laten "piepelen" door het CDA. "We hebben te lang toegestaan dat het CDA Bos het imago gaf van draaikont. Dat was gekopieerd van de Republikeinse campagne tegen John Kerry: flip-flop."

Dat zegt Michiel van Hulten, partijvoorzitter en campagneleider van de PvdA, vandaag in een interview met het NRC. 

Terugkijkend op de campagne vindt Van Hulten dat zijn partij op dezelfde harde manier had moeten uithalen naar het CDA, "bijvoorbeeld door onaardige dingen te gaan roepen over Maxime Verhagen".

De PvdA sloeg in het begin van de campagne wel een stevige toon aan, maar zag daar later vanaf. "We voelden er ons zelf ook niet lekker bij. We kregen signalen dat kiezers het niet pikten."

Van Hulten heeft daar nu spijt van. Volgens hem zijn bij de PvdA inmiddels de geesten rijp voor een andere meer op Amerikaanse leest geschoeide campagne. 

De PvdA-voorzitter heeft de campagneleider bij het CDA overigens gefeliciteeerd met de "knappe campagne. Want dat was het wel."

Onderzoek

De PvdA heeft een commissie benoemd die gaat onderzoeken waarom de campagne misging. Die staat onder leiding van Ruud Vreeman, burgemeester van Tilburg. Die zal ook onderzoeken wat de rol is geweest van Wouter Bos en Van Hulten. 

Die sluit niet uit dat hij dan opstapt. "Het lijkt me logisch dat je dan de verantwoordelijkheid neemt als de conclusies daar aanleiding toe geven."

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio