Posterplakkers Wilders mishandeld

In Den Haag zijn twee medewerkers van Geert Wilders mishandeld. De twee werden op verschillende plaatsen in de stad belaagd toen ze verkiezingsposters aan het opplakken waren. 

Ze werden vervolgens op scooters achtervolgd naar het Carnegieplein en daar mishandeld. Daarbij raakte ook hun auto beschadigd.

De medewerkers maken het "naar omstandigheden" goed, meldt de politie. Volgens Wilders zelf zit een plakker thuis met een dikke knie, en is de ander in de maag getrapt. 

Burgemeester Deetman noemt het incident "onaanvaardbaar". 

"Er moet alles op alles worden gezet om de daders te pakken te krijgen, zodat ongestoord verkiezingscampagne kan worden gevoerd", aldus de burgemeester.

Schandaal

Wilders zelf spreekt over "een grof schandaal". Volgens zijn informanten waren de daders Marokkanen. "Ik begrijp niet waarom niemand dat zegt. Ik hoop dat ze gepakt worden."

De Haagse politie kan over de nationaliteit van de daders nog niets zeggen, omdat hun signalement niet duidelijk is. De daders zouden tussen de 16 en 23 jaar zijn.

De Partij voor de Vrijheid gaat gewoon door met plakken, zegt Wilders.

Zijn partij staat in de peiling van Maurice de Hond op drie zetels.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio