Inburgeringswet schrikt bruiden af

De huwelijks- en gezinsmigratie is de laatste maanden sterk afgenomen. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst. 

Sinds maart komen er per maand 850 bruiden en andere gezinsleden van allochtonen naar Nederland. Daarvoor waren dat er nog 2,5 keer zoveel.                           

                                        

De daling volgt op de inburgeringswet,  die in maart van kracht werd. Sindsdien moeten niet-westerse immigranten in hun eigen land een inburgeringsexamen doen. Alleen bij het behalen van een voldoende krijgen zij een machtiging tot voorlopig verblijf. 

Daarnaast moeten allochtonen die een gezinslid of partner willen laten overkomen minstens 21 jaar oud zijn en minimaal 120 procent van het minimumloon verdienen. Het aantal huwelijks- en gezinsmigranten daalt al sinds 2004, maar niet zo hard als in de afgelopen tijd. 

Aanvragen gezinshereniging

200241.992
200342.707
200441.120
200530.621
200622.000 (prognose)
Bron: IND

Tevreden

Minister Verdonk van Vreemdelingenzaken zegt in het Nederlands Dagblad dat zij tevreden is over de spectaculaire daling van de immigratie van deze groep mensen. Volgens haar belemmeren laagopgeleide nieuwkomers zonder inkomen de integratie van de allochtonen die al in Nederland wonen.

"Iedere keer kwam er een nieuwe generatie allochtonen bij", aldus Verdonk. "En elke keer kwamen ze terecht in dezelfde achterstandswijken."

Volgens haar is het strenge beleid op het gebied van gezinshereniging nu al een succes te noemen. "Je ziet dat er in die buurten van alles gebeurt. We hebben nu grote stappen gemaakt om alles onder controle te krijgen."

Ze vindt niet dat de regels nog strenger moeten worden, zoals Kamerlid Geert Wilders, de LPF en de nieuwe rechtse partijen tijdens de verkiezingscampagnes bepleiten. Wilders wil de komende jaren een totale importstop voor Turken en Marokkanen. 

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio