Zesde dode in Franse trein gevonden

In het wrak van de trein die woensdag in Frankrijk frontaal op een goederentrein botste, is een zesde dode ontdekt. Volgens de autoriteiten wordt het zeer moeilijk de man te identificeren.

Woensdag werden direct vijf lichamen geborgen. Aanvankelijk werd gedacht dat er meer slachtoffers waren. Gisteren waren reddingswerkers nog bezig slachttoffers uit het wrak van een passagierstrein te halen.       

 

Bestuurders

Onder de doden bevinden zich de twee bestuurders en een werknemer die op het spoor aan het werk. Twintig passagiers raakten gewond.

Het ongeluk gebeurde aan einde woensdagochtend, vlakbij de grens met Luxemburg, zo'n twintig kilometer ten zuiden van de hoofdstad Luxemburg.

Wissel

De passagierstrein was in verband met werkzaamheden van spoor gewisseld. Daardoor kwam de trein op hetzelfde spoor terecht als een goederentrein. De voertuigen botsten frontaal. Door de klap schoof een van de wagons van de passagierstrein over een andere wagon.

Waarschijnlijk ging het om een menselijke fout bij het omzetten van de wissels. De goederentrein zou niet door een rood licht hebben gereden. De passagierstrein was een dubbeldekker die afkomstig was uit Luxemburg en op weg naar de Franse stad Nancy. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio