SER: pensioenleeftijd niet omhoog

Het ziet er naar uit dat de pensioenleeftijd van 65 jaar de komende jaren niet omhoog gaat. De Sociaal Economische Raad (SER) vindt dit niet nodig.

Werkgeversorganisaties en vakbeweging in de SER zijn het hier 'voorlopig' over eens geworden. Woensdag wordt het SER-standpunt officiëel naar buiten gebracht als onderdeel van een breder advies over het sociaal-economisch beleid.

Omdat een hogere pensioenleeftijd ook weinig steun krijgt in politiek Den Haag, is het onderwerp de komende jaren waarschijnlijk van de agenda.

Een verhoging van de pensioenleeftijd is in discussie gekomen door de verwachting dat er over enige tijd te weinig mensen overblijven voor de arbeidsmarkt. Veel ouderen gaan de komende jaren met pensioen, maar er zijn niet genoeg jongeren om hun plaats in te nemen.

Meebetalen

Langer doorwerken betekent ook dat er minder beroep wordt gedaan op de AOW. Door de vergrijzing stijgen in de toekomst de kosten van dit 'staatspensioen'. Organisaties van werknemers en werkgevers willen dit oplossen door rijkere 65-plussers aan de AOW te laten meebetalen.

De sociale partners zitten hiermee op één lijn met PvdA-leider Wouter Bos. Die pleitte al eerder voor de zogenoemde fiscalisering van de AOW.

Eerder deze week nam de VVD afstand van een verhoging van de pensioenleeftijd. Deze partij geeft er de voorkeur aan om meer mensen van onder de 65 meer te laten werken. Volgende week komt de VVD daarover met nadere voorstellen bij de presentatie van het verkiezingsprogramma.

Ook het CDA wil voorlopig niet praten over een hogere pensioenleeftijd. De partij van premier Balkenende ziet meer in een verlenging van de werkweek naar 40 uur.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio