Politie reconstrueert zaak-Sévèke

De politie is vanochtend tot 6 uur bezig geweest met een reconstructie van de moord op Louis Sévèke. Daarvoor waren een paar straten in het centrum van Nijmegen geheel afgesloten.

De 41-jarige activist werd op 14 november 2005 op straat doodgeschoten, maar ondanks het horen van honderden getuigen zit de politie op een dood spoor. 

Bij de reconstructie heeft de politie hulp gekregen van het landelijk video-reconstructieteam. Dat team heeft gebruik gemaakt van een nieuwe digitale videotechniek. 

Getuigen

Circa tien getuigen hebben vannacht ter plekke verteld wat ze op het moment van de moord hebben gezien. Hun verhalen zijn daarna door acteurs nagespeeld. De politie had er met grote schermen voor gezorgd dat belangstellenden niets konden zien van de reconstructie.

De opnames die zijn gemaakt, worden later in drie-dimensionale beelden van de omgeving geplaatst. De politie hoopt zo meer aanknopingspunten te krijgen die leiden tot de oplossing van de moord op Sévèke. 

Aanknopingspunten

Eén van de zaken die de politie duidelijk wil krijgen, is of er nog meer getuigen zijn. De politie wil nog niet zeggen of de reconstructie nieuwe aanknopingspunten heeft opgeleverd.

Louis Sévèke was een linkse activist die al zeker twintig jaar bekendheid genoot als strijder tegen onrecht, veroorzaakt door de politie en de BVD (de voorloper van de geheime dienst AIVD).

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio