VVD laat AOW-leeftijd ongemoeid

De VVD is niet van plan de AOW-leeftijd te verhogen van 65 naar 67 jaar. 

Eerder zei VVD-minister Zalm dat het komende kabinet moet nadenken over een geleidelijke verhoging van de AOW-leeftijd om zo de kosten van de vergrijzing in de hand te houden. Maar in het nieuwe verkiezingsprogramma van de VVD komt niets te staan over het optrekken van de AOW-leeftijd. 

De partij zou meer zien in maatregelen om mensen tot hun 65ste te laten doorwerken. Welke maatregelen dat zijn, wordt maandag bekend. 

Gezond en degelijk

Zalm kan er goed mee leven dat de partij niet van plan is zijn suggestie over te nemen. Hij vindt de voorstellen in het nieuwe programma ook "gezond en degelijk". De minister komt nu met maatregelen in de belastingen en in de sociale zekerheid om mensen langer aan de slag te houden. 

Vorige week keerde ook het CDA zich tegen verhoging van de AOW-leeftijd. Ook die partij wil dat er meer mensen in de leeftijdscategorie 55-65 jaar blijven doorwerken. Volgens bronnen die het ANP citeert vindt de VVD echter dat alleen zij daarvoor ook de benodigde stevige maatregelen heeft opgenomen in het verkiezingsprogramma. 

Morrelen

Het CDA juicht de stap van de VVD toe. "We zijn blij dat de VVD, in navolging van ons, niet wil tornen aan de AOW-leeftijd", reageerde CDA-fractievoorzitter Maxime Verhagen. "De PvdA is nu de enige partij die morrelt aan het ouderenpensioen en de hypotheekrenteaftrek", zei hij. 

De PvdA kreeg onlangs forse kritiek te verduren omdat ze gepensioneerden met een aanvullend pensioen van ten minste 10.000 euro wil laten meebetalen aan de AOW.

Hoe Nederland moet omgaan met de steeds verder oplopende kosten van de vergrijzing, is één van de belangrijkste thema's van de Tweede-Kamerverkiezingen van 22 november. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio