Spanje slaat Nederlands aanbod af

Spanje heeft een Nederlands aanbod om te helpen bij het blussen van de bosbranden, afgeslagen. Ook hulp uit België, Duitsland en Tsjechië was niet nodig. 

Een reden is niet gegeven, maar mogelijk is de hulp die Portugal, Frankrijk en Italië al bieden, voorlopig genoeg. 

Madrid vroeg eerder deze week via de Europese Comissie om drie blusvliegtuigen, vijf helikopters en twintig brandweerauto's. Nederland stelde vier speciale brandweerwagens en een commandovoertuig beschikbaar, samen met 50 man personeel. 

Er zijn nu meer dan 140 branden in de regio Galicië, in het noordwesten van Spanje, en de 7000 brandweerlieden hebben moeite ze onder controle te krijgen. Het is erg droog en het waait hard.

Het vuur breidt zich nog steeds uit. Tot nu toe zijn zeker drie mensen omgekomen.

Aangehouden

De politie heeft sinds het ontstaan van de bosbranden 20 mensen aangehouden op verdenking van brandstichting. Onder hen zijn ook twee brandweerlieden.

De natuurbranden begonnen een week geleden. De meeste zijn volgens de politie aangestoken door pyromanen of boeren die snel landbouwgrond willen creëren. 

"Zoveel branden in zo'n korte periode, dat kan niet alleen liggen aan ongunstige weersomstandigheden. Daar zitten zonder twijfel criminele activiteiten achter", zei de Spaanse premier José Luis Zapatero.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio