Canal Parade weer kleurrijk spektakel

In Amsterdam hebben gistermiddag zo'n vijftig boten meegevaren tijdens de Canal Parade, het hoogtepunt van het jaarlijkse homofestijn Gay Pride.

Op de boten stonden honderden homo's en lesbiënnes die zich voor de gelegenheid in weinig verhullende outfits hadden gestoken. Langs de kant keken zeker 200.000 mensen naar de botenparade. 

De Canal Parade stond dit jaar in het teken van Rembrandt, omdat de kunstschilder precies 400 jaar geleden werd geboren. Op één van de boten was Rembrandts bekendste schilderij omgedoopt tot Nichtwacht.

Eén van de opvallendste boten was die van D66. De politieke partij wilde zo aandacht vragen voor landen waar homo's weinig rechten hebben, zoals Letland. 

Daar werd onlangs een homoparade afgelast. De mensen die wilden deelnemen, werden belaagd door tegenstanders. Er is een kleine Letse delegatie in de hoofdstad.

De elfde editie van de Gay Pride begon donderdag. Het evenement wordt zondag afgesloten met een optreden van de damesgroep Luv'.

Heeft u foto's van de Canal Parade? Stuur ze dan naar de NOS. (klik op de link aan de rechterkant van deze pagina)

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio