OM: mogelijk onderzoek Vierdaagse

Het Openbaar Ministerie (OM) beslist begin volgende week of de organisatie van de Nijmeegse Vierdaagse vervolgd kan worden voor de dood van twee deelnemers. 

Afgelopen dinsdag, op de eerste dag van het grootste wandelevenement ter wereld, kwamen twee mensen om het leven door de hitte en moesten tientallen anderen behandeld worden in het ziekenhuis.

Het OM gaat bij de gemeente en de politie informatie inwinnen en als daaruit blijkt dat het drama voorkomen had kunnen worden, wordt een strafrechtelijk onderzoek ingesteld. 

De Onderzoeksraad voor Veiligheid overwoog ook een onderzoek in te stellen, maar ziet daar nu van af. 

Windstilte

Gisteren verklaarde de organisatie van de Vierdaagse dat ze wist dat het dinsdag 33 graden zou worden, maar dat ze daar geen gevaar in zag. De problemen zouden zijn veroorzaakt door de windstilte aan het eind van de dag (zie link aan de rechterkant van deze pagina).

De organisatie haalde haar informatie van weersites internet en heeft geen contact gehad met een weerbureau. Een woordvoerder van Meteo Consult noemde dat eerder "onprofessioneel". 

Professionalisering

De Nijmeegse politiek pleit voor een professionalisering van de Vierdaagse en meer invloed van de gemeente Nijmegen. Een uitgebreide gemeentelijke evaluatie moet daar volgens een aantal partijen toe bijdragen. 

Verschillende partijen in de gemeenteraad vinden dat er protocollen moeten komen, zoals het automatisch inkorten van wandelroutes zodra de temperatuur boven de 30 graden uitkomt. 

Herdenken

Enkele tientallen mensen hebben een tocht gehouden van Cuijk naar Nijmegen om de twee overleden wandelaars van de Vierdaagse te herdenken. Ook willen ze de geplaagde organisatie van het wandelevenement een hart onder de riem steken.

De Nationale Rolstoelvierdaagse, die volgende week in Delden zou worden gehouden, is wegens de hitte afgelast. De organisatie nam dat besluit na overleg met artsen en hulpverleners.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio