Eerste militairen naar Uruzgan

De eerste groep van honderd militairen van de Nederlandse hoofdmacht is naar de Afghaanse provincie Uruzgan vertrokken. Vanaf vliegbasis Eindhoven werden de militairen uitgezwaaid van het 12de infanteriebataljon van de luchtmobiele brigade uit Schaarsbergen. 

In Eindhoven zei minister Kamp van Defensie zich bewust te zijn van de gevaren die de militairen lopen in Uruzgan. "Ik laat ze niet met een gerust hart gaan." 

Kamp wees erop dat Defensie er alles aan doet om de risico's te beperken. "Als je ziet hoe het tot dusverre is gegaan met de opbouw van de kampen in Tarin Kowt en Deh Rawod en de konvooien, dan hebben we de zaken nog steeds in de hand." 

Haagse perikelen

De minister maakte zich niet druk over de Haagse perikelen die de missie mogelijk zouden kunnen schaden. "Ik laat me daar niet door afleiden en kan mijn werk goed blijven doen."

 

Bij het vertrek van de militairen waren behalve familie en vrienden ook drie veteranen aanwezig uit de Korea-oorlog. De mannen van het eerste uur van het Van Heutzregiment toonden zich trots. 

"Het is een hele zinvolle missie, die Taliban moet worden afgestopt," zei kolonel b.d. Len Schreuders. "Zij zullen risico's lopen, maar ze weten dat. Zij zullen niet in de put raken als er iemand sneuvelt. Doe je dat wel dan ben je als militair niet geschikt voor je opdracht", aldus Schreuders, die zelf een jaar als compagniescommandant in Korea heeft gediend. 

Onder vuur

De Nederlanders gaan via Kabul naar Kandahar. Daar blijven ze twee weken om te acclimatiseren en hun wapens in te schieten. 

In Uruzgan zijn al zo'n vierhonderd Nederlandse militairen actief. Zij bouwen de kampementen op en voeren verkenningen uit. 

De Nederlanders zijn de afgelopen weken regelmatig onder vuur genomen door Taliban-strijders. Die zijn bezig aan een offensief, waarbij in drie maanden tijd enkele honderden strijders gedood zijn door de coalitietroepen. 

De Nederlanders maken deel uit van de ISAF-missie die op 1 augustus begint.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3744 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2817 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3885 keer afgespeeld

Meer video en audio