Gemeenten zouden growshops moeten verplichten een vergunning aan te vragen. Dat schrijven de ministers Remkes en Donner in een notitie over het softdrugs-beleid.
Growshops verkopen spullen die worden gebruikt bij het kweken van wiet, zoals potgrond, lampen en ventilatiesystemen. Omdat de spullen ook bij het kweken van andere planten kunnen worden gebruikt is een verbod niet zomaar mogelijk.
De twee ministers maken zich zorgen over de illegale wietplantages in Nederland. Die zorgen volgens hen voor brandgevaar, overlast en verloedering van wijken. Zijn noemen growshops "de motor achter de illegale wietkwekerij".
Als growshops een vergunning moeten aanvragen kunnen gemeenten nagaan of de eigenaren crimineel zijn. Dan kan de vergunning worden geweigerd.
Meer samenwerken
Bovendien kunnen gemeenten voorkomen dat het aantal growshops te sterk stijgt. Donner en Remkes schrijven verder dat gemeenten bij de aanpak van illegale wietkwekerijen met meer instanties moeten gaan samenwerken.
Nu gebeurt dat vaak alleen met politie en justitie. Maar volgens de ministers moeten ook energiebedrijven, woningbouwcorporaties en de belastingdienst bij de aanpak van wietkwekerijen worden betrokken.
De ministers onderzoeken verder hoe ontmantelde plantages goedkoper vernietigd kunnen worden. De kosten hiervoor moeten zo veel mogelijk op de eigenaar worden verhaald.
Deel deze pagina
»
»
»