Israël heeft gisteren toegestaan dat er wapens zijn geleverd aan de Palestijnse president Abbas. Dat heeft de Israëlische krant Yediot Ahronot gemeld.
Onder begeleiding van het Israëlische leger brachten vrachtwagens vierhonderd Amerikaanse M'16-geweren naar het hoofdkwartier van Abbas in Ramallah. Zeshonderd van die wapens zijn naar de Gazastrook gebracht, waar Hamas zeer veel invloed heeft.
De Israëlische premier Olmert heeft de wapenleveranties toegelaten om de positie van Abbas te versterken in de strijd met Hamas. De machtsstrijd tussen Abbas en de Hamas-regering wordt steeds feller.
Sderot
Israël heeft er belang bij dat Abbas het initiatief blijft houden in de Palestijnse politiek. "Ik heb dit gedaan omdat de tijd dringt en omdat we Abbas moeten helpen," rechtvaardigde Olmert zijn beslissing.
Intussen nemen de raketaanvallen vanuit de Gazastrook op het zuiden van Israël af. Dat zei een Israëlische legerwoordvoerder tegen de krant Haaretz.
Volgens de krant heeft de Palestijnse premier Haniyeh de gewapende tak van Hamas opgeroepen de aanvallen te staken. Met name de bevolking van Sderot, vlak ten noorden van de Gazastrook, heeft zich de afgelopen dagen zeer boos gemaakt over aanhoudende inslagen van Palestijnse Qassam-raketten.

»
»
»