Feyenoord-aanhang klaagt Opstelten aan

Honderden aanhangers van voetbalclub Feyenoord gaan bij justitie aangifte doen tegen burgemeester Opstelten van Rotterdam. De supporters vinden dat ze op 23 april ten onrechte zijn opgepakt tijdens de risicowedstrijd Feyenoord-Ajax in De Kuip. 

Na afloop van die beladen wedstrijd liet burgemeester Opstelten een recordaantal van 800 supporters preventief aanhouden om ongeregeldheden voor te zijn. 

Behalve de burgemeester klagen de supporters ook de hoofdofficier van justitie en de korpschef van de politie in Rotterdam aan.

Geboeid en afgevoerd

De aangifte is een initiatief van de Supportersvereniging Feyenoord, die twee strafrechtadvocaten in de arm heeft genomen. In totaal hebben zich 340 supporters bij de vereniging gemeld met klachten over het politieoptreden. Deze week heeft de groep definitief besloten naar de rechter te stappen. 

Volgens de advocaten waren de aanhoudingen onrechtmatig, omdat de supporters nog geen strafrechtelijke feiten hadden begaan. Ze werden kort na de wedstrijd ingesloten door de ME en konden vervolgens geen kant op. 

Alle arrestanten werden geboeid, afgevoerd met bussen en een paar uur vastgehouden in een parkeergarage onder de rechtbank. Het ingrijpen door de autoriteiten kan volgens de advocaten worden gezien als 'wederrechtelijke vrijheidsberoving' - ofwel gijzeling. 

Grove fouten

De supporters willen behalve een schadevergoeding ook uitleg over de motieven van de autoriteiten. Volgens de klagers zijn er grove fouten gemaakt. "Er zijn onschuldigen opgepakt ten behoeve van de openbare orde", concluderen zij. 

Een woordvoerder heeft namens burgemeester Opstelten laten weten dat de Rotterdamse driehoek van mening is dat er geen fouten zijn gemaakt. Door daadkrachtig optreden en door middel van de aanhoudingen is volgens de burgemeester erger voorkomen. 

Aanhoudingen

Rond de wedstrijd Feyenoord-Ajax van 23 april werden in totaal 838 mensen opgepakt uit vrees voor ongeregeldheden, onder wie 162 minderjarigen en een zwangere vrouw. Een veertigtal arrestanten werd aangehouden omdat ze stenen gooiden, de overige 799 supporters werden als groep aangehouden om rellen te voorkomen.

De operatie was erop gericht koste wat kost een herhaling te voorkomen van de grootschalige rellen in april 2005, rondom de wedstrijd Feyenoord-Ajax. Die wedstrijd liep uit op een veldslag tussen honderden relschoppers en ME, waarbij vijftig politiemensen gewond raakten.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio