Levenslang voor Moussaoui

Zacarias Moussaoui krijgt levenslange gevangenisstraf voor zijn medeverantwoordelijkheid voor de dood van duizenden mensen bij de aanslagen van 11 september 2001. Dat heeft de jury in het Amerikaanse Alexandria, niet ver van het Pentagon, bepaald. Hij kan niet meer vrijkomen.

Begin april had de jury al geoordeeld dat Moussaoui medeverantwoordelijk is. Daarom zou hij ofwel de doodstraf, ofwel een levenslange gevangenisstraf krijgen. De jury had hem alleen unaniem de doodstraf kunnen opleggen. Dan hadden alle juryleden van mening moeten zijn geweest dat het handelen van Moussaoui de doden van 11 september heeft veroorzaakt. 

Moussaoui hoorde het vonnis onbewogen aan. Bij het verlaten van de rechtszaal zei hij: "Amerika, je hebt verloren. Ik heb gewonnen".

Nabestaanden

Bij de uitspraak waren ook nabestaanden van mensen die zijn omgekomen bij de aanslagen aanwezig.

De jury, bestaande uit negen mannen en drie vrouwen, had er zes dagen van beraadslagingen voor nodig om te beslissen welke straf het zou worden.

Moussaoui, een 37-jarige Fransman van Marokkaanse afkomst, is de enige man die in de VS is aangeklaagd in verband met de aanslagen op 11 september waarbij bijna 3000 mensen om het leven kwamen.

Witte Huis

Moussaoui zou op die dag met een vliegtuig het Witte Huis in Washington hebben moeten binnenvliegen. Het zou dan om het vijfde vliegtuig zijn gegaan waarmee die dag een aanslag zou worden gepleegd. Moussaoui zei dat hij deze opdracht kreeg van Osama bin Laden zelf. 

'Shoebomber' Richard Reid, de man die op een vlucht van Parijs naar Miami in 2001 werd opgepakt met explosieven in zijn schoenen, zou hem daarbij helpen. Reid werd in 2003 tot levenslang veroordeeld.

Moussaoui, ook wel de twintigste kaper genoemd, werd een maand voordat hij zijn opdracht kon uitvoeren opgepakt. 

Hij bekende dat hij ten tijde van zijn arrestatie op de hoogte was van de andere aanslagen die met vliegtuigen zouden worden gepleegd in Washington en New York. Hij zei bij zijn arrestatie gelogen te hebben tegen de onderzoekers, om er zeker van te zijn dat de aanslagen uitgevoerd zouden worden. 

Volgens de jury is hij daarom medeverantwoordelijk voor de dood van de ongeveer 3000 mensen. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio