Servië heeft de termijn voor de uitlevering van generaal Mladic aan het Joegoslavië-tribunaal laten verstrijken. De afgelopen nacht liep een deadline af die de Europese Unie had gesteld.
Nu de deadline niet is gehaald is het mogelijk dat de onderhandelingen tussen de EU en Servië over nauwere samenwerking worden stilgelegd. Die samenwerking kan in de toekomst leiden tot lidmaatschap van de EU.
Woensdag praat de EU met hoofdaanklaagster Carla del Ponte van de Unie, zegt EU-commissaris Rehn. "De feiten spreken voor zich en ik hoop dat Servië de komende dagen goed gebruikt", zei hij.
Nieuwe datum
Servië zelf zou 10 mei als nieuwe datum voor de uitlevering van generaal Mladic hebben genoemd. De Servische minister van Buitenlandse Zaken Draskovic zegt dat de regering niet heeft gefaald, maar dat het netwerk van aanhangers van Mladic de arrestatie van de oud-generaal tot nu toe weet te voorkomen.
Draskovic sprak de hoop uit dat Mladic nog voor zondag wordt gearresteerd.
De generaal zou zich schuldig hebben gemaakt aan oorlogsmisdaden in de jaren '90 tijdens de burgeroorlogen in het voormalige Joegoslavië. Hij wordt onder meer gezien als hoofdverdachte van de moord op 8.000 moslims in Srebrenica. Sinds 1995 is hij op de vlucht.
Deel deze pagina