Internetverslaving leidt tot depressiviteit

Jongeren die verslaafd zijn aan internetten voelen zich vaker depressief dan leeftijdsgenoten. Ook doen ze het minder goed op school. 

Het IVO, een instituut dat het verband tussen leefwijzen en verslaving onderzoekt, heeft 500 jongeren tussen 13 en 15 jaar ondervraagd over hun internetgebruik.

Uit dat onderzoek blijkt dat ouders een belangrijke rol kunnen spelen bij het voorkomen van verslaving. 

Regels

Ouders moeten duidelijke regels stellen, bijvoorbeeld over welke sites wel en welke niet mogen worden bezocht, zeggen de onderzoekers. Ook moeten ze er iets van zeggen als hun kinderen te lang internetten.  

Als ouders hun kinderen vrij laten of niet geïnteresseerd zijn in wat hun kind achter de computer uitvoert, dan is de kans groter dat de hobby uit de hand loopt en kinderen verslaafd worden.

Maar te streng zijn en internetten helemaal verbieden, is volgens het IVO ook niet goed. Dan gaan kinderen zich afzetten en werkt het averechts. 

Verslaafd

Hoeveel jongeren verslaafd zijn aan internetten staat niet in het onderzoek. Het instituut hoopt daar in juni meer duidelijkheid over te verschaffen na verder onderzoek. 

Maar eerder werd al bekend dat verslaafden zo'n 26 uur per week internetten, terwijl anderen ongeveer negen uur per week achter de computer zitten. De meeste jongeren in het onderzoek van het IVO zaten zo'n 14 uur per week te internetten.

Jongeren die verslaafd zijn aan internetten kunnen moeilijk stoppen, raken geïrriteerd als ze niet op internet kunnen en ze zijn er in hun hoofd continu mee bezig, ook als ze niet online zijn. Het gaat volgens de onderzoekers ten koste van school en vrienden. De meeste tijd wordt besteed aan msn-en.



 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio