Het Tweede-Kamerlid Wilders heeft de omstreden Deense cartoons van de islamitische profeet Mohammed op de website van zijn Groep Wilders geplaatst. Hij wil de makers van de cartoons op deze manier een hart onder de riem steken.
De cartoons, die een paar maanden geleden werden geplaatst in de Deense krant Jyllands-Posten, leidden onder meer tot doodsbedreigingen, demonstraties en boycots van Deense producten in moslimlanden. Op één van de prenten was Mohammed afgebeeld met de lont van een bom op zijn tulband.
Excuses
Hoofdredacteur Juste van de krant plaatste begin deze week een boodschap voor "de eerbare medeburgers uit de moslimwereld". Hij schreef daarin dat de cartoons "onmiskenbaar vele moslims hebben beledigd, waarvoor wij onze excuses aanbieden".
Geert Wilders noemt het aanbieden van de excuses "zorgwekkend" en vraagt zich op zijn site af: "Dit is een kwalijke zaak, wat is de prijs van vrijheid?"
Kamerlid Wilders wordt zwaar beveiligd vanwege vele doodsbedreigingen aan zijn adres. Hij zegt dat hij het heel vervelend zou vinden om opnieuw te worden bedreigd, maar dat is volgens hem geen reden om de spotprenten niet te plaatsen. "Daar moeten we niet voor wijken."
Kinderboek
De Deense krant plaatste de twaalf cartoons als reactie op een affaire met een kinderboekenschrijver, die tevergeefs op zoek was geweest naar een illustrator voor een boek over de profeet Mohammed.
Aanvankelijk weigerde de hoofdredactie excuses aan te bieden, met de woorden: "We leven in een democratie. Dus kunnen we iedere journalistieke methode gebruiken die we willen."
Deel deze pagina