Nederlandse gepensioneerden die permanent in het buitenland wonen, oftewel pensionado's, spannen een rechtszaak aan tegen de Nederlandse Staat. De Vereniging Nederlandse Gepensioneerden in Spanje heeft dat bekendgemaakt.
Volgens de vereniging heeft de Staat, in feite het ministerie van Volksgezondheid, de gepensioneerden slecht voorgelicht over het nieuwe zorgstelsel.
De gepensioneerden eisen dat ze aanspraak kunnen blijven maken op hun oude verzekeringspolissen van vóór de stelselwijziging.
Dubbele premie
Sinds de invoering van het nieuwe zorgstelsel op 1 januari van dit jaar vallen de pensionado's onder de verplichte Nederlandse basisverzekering. Ze moeten nu soms het dubbele van de premie van vroeger betalen, maar krijgen alleen de zorg die in het land waar ze nu wonen, gebruikelijk is. Die is vaak minder goed dan in Nederland.
Om die redenen spanden de gepensioneerden eerder al een kort geding aan tegen de zorgverzekeraars Ohra, Delta Lloyd, de drie verzekeringsmaatschappijen waarover de meeste klachten binnen zijn gekomen. Die zaak diende vanmorgen.
Verkeerde adres
De advocaten van de drie zorgverzekeraars stellen dat de pensionado's bij hen aan het verkeerde adres zijn. De verzekeraars zijn immers door de besluiten van het kabinet gedwongen om de buitenlandpolissen van de klanten aan te passen, aldus de raadslieden. Ze betwisten dan ook dat de premies onrechtmatig zijn verhoogd.
Woensdag 25 januari doet de rechtbank uitspraak in het kort geding. Wanneer de zaak tegen de Staat dient, is niet bekend.
Deel deze pagina