Proef verzekeraars met gezondheidstest

Ohra en Delta Lloyd beginnen met een gezondheidstest voor klanten die een ziektekostenverzekering bij één van de twee maatschappijen hebben lopen. Voorlopig gaat het om een proef die aan een beperkt aantal verzekerden wordt aangeboden. 

Voor de deelnemers is de test nu nog gratis. Als het experiment slaagt komt iedereen die bij deze maatschappijen een polis heeft voor de gezondheidscheck in aanmerking. De verzekerde moet dan 190 euro betalen.

De Delta Lloyd Groep, waartoe de twee verzekeraars horen, begint de proef met haar eigen werknemers. Binnenkort worden de testen aangeboden aan het personeel van twee grote ondernemingen die collectief bij één van de maatschappijen zijn ondergebracht. Daarmee kunnen 2000 werknemers worden bereikt.

Het jaarlijkse onderzoek moet ziekten als kanker, diabetes en hart- en vaatziekten opsporen, voordat zich klachten voordoen. Ook stress en depressie worden in de test meegenomen.

Individueel

Als de proef een succes is komen de overige verzekerden in aanmerking. Eerst zijn de werknemers aan de beurt die een collectieve polis hebben, bijvoorbeeld via het bedrijf. Daarna kunnen zich individueel verzekerden aanmelden. 

Het onderzoek wordt gehouden aan de hand van het zogenoemde PreventieKompas dat bestaat uit een digitale vragenlijst, lichamelijk onderzoek en een laboratoriumonderzoek van bloed, urine en ontlasting. De uitslag is vertrouwelijk, de verzekerde hoeft de resultaten niet te delen met verzekeraar en werkgever.

Directeur Hugo Keuzenkamp van Ohra spreekt over een doorbraak in de zorg. "Het is volstrekt normaal om je gebit regelmatig te controleren, maar met de rest van ons lichaam zijn we daar nog niet aan gewend."

Keuzenkamp heeft hoge verwachtingen van de preventie die de test moet opleveren. "De behandelingskosten gaan omlaag en de kwaliteit van het leven stijgt." 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio