Babylijkjes gevonden in Beverwijk

De politie heeft in Beverwijk drie babylijkjes gevonden. Ze lagen in en om het huis van hun ouders. 

De politie ging daar op zoek nadat op 21 december in Haarlem een dode baby van dezelfde ouders was gevonden.

Omdat deze baby zeer waarschijnlijk geboren is in het huis in Beverwijk werd ook daar onderzoek gedaan. 

Onderzoek

Het onderzoek naar de omstandigheden van de dood van de baby's is nog in volle gang. Een rechercheteam van ongeveer 25 mensen is daarmee bezig.

De vondst van de drie baby's in Beverwijk is een tijd geheim gehouden om te voorkomen dat commotie het onderzoek zou bemoeilijken. 

Voldragen

De vier baby's waren voldragen en zijn kort na de bevalling om het leven gekomen. Dna-onderzoek heeft uitgewezen dat het in alle gevallen gaat om kinderen van dezelfde ouders. 

Justitie verdenkt de ouders van moord of doodslag. Het zou gaan om baby's die uit vrees voor ontdekking van de zwangerschap en bevalling zijn gedood. 

De moeder (29) zit vast, de vader (35) is op last van de rechter vrijgelaten. De vader heeft wel twee weken in voorlopige hechtenis gezeten.

Op kindermoord staat een maximumstraf van negen jaar.

Burgemeester

De gemeente Beverwijk heeft omwonenden een brief gestuurd over de vondst van de drie babylijkjes in de gemeente. De burgemeester schrijft dat hij geschokt is.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio