Doden na instorten ijshal

In de Duitse plaats Bad Reichenhall is het dak van een ijsbaan ingestort. Op het moment dat het gebeurde waren er nog vijftig mensen in de hal. Zeker vijf mensen, onder wie een kind van een jaar of acht, kwamen om het leven.

Volgens de politie liggen nog zo'n tien mensen nog onder de puinhopen, meer dan dertig mensen raakten gewond en zijn met hun verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. 

Het dak bezweek onder een dik pak sneeuw en ijs. Door de extreem lage temperaturen van vorige week ligt in de Beierse Alpen een ijslaag. Daar is de laatste dagen zeker een halve meter verse sneeuw bovenop gekomen. 

De ijshal was al jaren onderwerp van discussie, omdat het gebouw niet meer aan de eisen van de moderne tijd voldeed. 

Afgelast

De eigenaar echter weerspreekt die kritiek. De ijsbaan van zestig bij dertig meter is gebouwd volgens internationale normen De ijshal is meer dan 35 jaar oud.

Om vier uur vanmiddag begaf het dak het van de ijshal. Eerder op de middag werd de training van de plaatselijk ijshockeyvereniging al afgelast, omdat de druk van het ijs en de sneeuw op het dak te groot geworden was. De in de ijshal aanwezige bezoekers werden niet op tijd gewaarschuwd.

Reddingswerkers proberen met man en macht de onder het puin liggende mensen te bevrijden, maar het werk wordt bemoeilijkt door de voortdurende sneeuwval.

Lawine

In de Alpen vlakbij Bad Reichenhall raakten maandag tien mensen onder een lawine bedolven. Er zijn twee doden geborgen en één persoon wordt vermist. Zeven anderen konden zich zelf uit de sneeuwmassa's bevrijden.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio