Prins: Beatrix maakt het goed

Koningin Beatrix maakt het na haar operatie aan haar knie "heel goed", zegt prins Willem-Alexander.

De kroonprins bracht vanochtend samen met prinses Máxima een bezoek aan zijn moeder in het HagaZiekenhuis in Den Haag. De koningin onderging daar gisteren een operatie aan haar linkerknie. Ze heeft een knieprothese gekregen.

Volgens de Rijksvoorlichtingdienst (RVD) is de operatie naar wens verlopen. De ingreep werd verricht door de orthopedisch chirurgen Mol en Driessen. 

Gymnastiek

Volgens Willem-Alexander slikt zijn moeder pijnstillers en heeft ze geen pijn. Vannacht heeft ze al de eerste gymnastiekoefeningen gedaan. 

"Zij is tevreden, en de artsen zijn tevreden, dus wij gaan als tevreden mensen naar huis", aldus de prins. 

De vorstin blijft nog enkele dagen in het HagaZiekenhuis. Daarna gaat ze voor revalidatie naar het Bronovo-ziekenhuis, ook in Den Haag. Hoe lang zij daar blijft, hangt af van het genezingsproces. 

Werk

Naar verwachting zal de hele revalidatie twee maanden duren. Daarna hoopt de koningin haar werk weer te hervatten. 

Vanwege de herstelperiode zal ze de traditionele nieuwjaarsontvangsten in het Koninklijk Paleis Amsterdam moeten missen.

In 2002 onderging de koningin ook al een operatie. Toen werd zij geholpen aan de meniscus van haar rechterknie.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3442 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2468 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3486 keer afgespeeld

Meer video en audio