Doodvonnis verpleegsters vernietigd

Het Hooggerechtshof in Libië heeft zondag de terdoodveroordeling van vijf Bulgaarse verpleegsters en een Palestijnse dokter nietig verklaard. 

Het Hof in Tripoli bepaalde dat een lagere rechtbank de zaak opnieuw moet behandelen. De Bulgaren en de Palestijn worden er van verdacht dat ze in de havenstad Benghazi  426 Libische kinderen met het hiv-virus hebben besmet. 

De vijf verpleegsters en de dokter zitten sinds 1999 vast. Ze hebben alle zes een bekentenis afgelegd, maar achteraf zeiden ze dat die door marteling was afgedwongen. 

Vuurpeleton

In mei 2004 veroordeelde de rechtbank de zes verdachten tot de doodstraf door een vuurpeleton. 

De veroordeling leidde tot felle kritiek van mensenrechtenorganisaties en internationale protesten. De Bulgaarse en Amerikaanse regering en de Europese Unie hebben herhaaldelijk om de vrijlating van de Bulgaarse verpleegsters en de Palestijnse dokter gevraagd. 

Sofia, Washington en Brussel dreigden dat anders de betrekkingen met Libië te beperken. De relatie tussen Libië en de rest van de wereld is de afgelopen twee jaar iets verbeterd.

Onafhankelijk

De minister-president van Libië stelde eerder dat de zaak volgens de wet is verlopen en dat de rechtbank onafhankelijk is.  

Het Hof vindt nu dat de zaak door de rechtbank in Benghazi opnieuw moet worden behandeld, omdat er procedurele fouten zouden zijn gemaakt.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3328 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2352 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3347 keer afgespeeld

Meer video en audio