Koningin blikt terug op jubileumjaar

Koningin Beatrix heeft zondagmiddag in haar kersttoespraak teruggekeken op haar jubileumjaar. Haar toespraak stond dit jaar in het teken van dankbaarheid. 

"We leven in een tijd waarin  steeds nadruk wordt gelegd op wat ons ontbreekt. Dankbaarheid begint bij de erkenning dat er veel goed is, dat hoop zich  voortdurend vernieuwt, dat steeds weer wegen opengaan en dat daarin  reden ligt om zegeningen te tellen", zei de vorstin in haar rede voor televisie en radio.

Beatrix dankte iedereen hartelijk voor het meevieren van haar zilveren regeringsjubileum. "Overal ben ik met hartelijkheid verwelkomd. Het koningschap heeft mij de laatste 25 jaar geleerd hoe wezenlijk de steun is van anderen." 

Prins Claus

Diep dankbaar is de koningin voor wat prins Claus voor Nederland kon betekenen en voor de inzet van haar gezin en familie. "Vanuit een sterk thuisfront  kan ik mijn taken vervullen."

Ze wees erop dat het koningschap haar heeft geleerd hoe belangrijk de steun van anderen is.  De koningin stelde vast dat de samenhang in de maatschappij wordt bedreigd door spanningen tussen verschillende bevolkingsgroepen. 

God of Allah

Beatrix zei het belangrijk te vinden dat mensen dankbaar zijn en erkennen dat er in de maatschappij ook veel goed gaat.

Volgens koningin Beatrix kunnen mensen in sombere tijden uit het dal komen door hun blik op positieve dingen te richten of door troost te zoeken bij God. Opvallend was dat ze stelde dat naast "Gode zij dank" ook woorden als "Allah zij geprezen" verwijzen naar een godsvertrouwen dat een gevoel van eerbied en geborgenheid uitdrukt.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3328 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2352 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3347 keer afgespeeld

Meer video en audio