Ontvoerde Nederlander Gaza weer vrij

De Nederlander die vanochtend werd ontvoerd op de Gazastrook is weer vrijgelaten. Dat hebben Palestijnse functionarissen gezegd. 

De man is directeur van een Amerikaanse school in het noorden van Gaza. Hij was samen met een Australische collega op weg naar school, toen zij op zo'n honderd meter van de plaats van bestemming werden klemgereden door twee of drie auto's, zo meldden ooggetuigen. 

Vijf gewapende Palestijnen dwongen hen in een andere auto te stappen. De twee werden meegenomen naar een onbekende lokatie. De ontvoering had plaats voor de ogen van een aantal Palestijnse agenten die het schoolgebouw bewaakten.  

Onderzoek

Er werd alarm geslagen toen de Nederlander en de Australiër, de adjunct-directeur, niet op school verschenen. Het Palestijnse ministerie van Binnenlandse Zaken stelde een onderzoek in.

De ontvoering werd opgeëist door de Palestijnse groepering PFLP. Die wilde met de ontvoering enkele gevangen leiders vrijkrijgen.

De internationale school in Beit Lahia werd opgericht in 1999 en wordt deels gefinancierd door de Verenigde Staten. Er zijn 33 leraren werkzaam die voornamelijk uit het buitenland komen. De 231 leerlingen zijn na het incident naar huis gestuurd. Het was de laatste schooldag voor de kerstvakantie. 

Brief

Eind oktober schreef de ontvoerde directeur een brief aan de Amerikaanse ambassadeur in Israël. Daarin klaagde hij over de vergeldingsacties van het Israëlische leger in de Gazastrook. 

"De Israëlische vergelding ondermijnt het leerproces, verlamt de leerlingen en schakelt de leraren uit. Iedere ochtend worden we geconfronteerd met de volgende fase van de geleidelijke vernietiging van onze school. Het moment nadert dat we onze schooldeuren moeten sluiten. Geeft de Amerikaanse regering hier iets om? Zal ze de Israëlische regering vragen daarmee te stoppen?"

De laatste tijd worden er in de Gazastrook en op de Westelijke Jordaanoever geregeld buitenlanders ontvoerd. Meestal eisen de gijzelnemers geld of de vrijlating van gevangenen. Vaak worden de gijzelaars weer snel vrijgelaten.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3220 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2280 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3233 keer afgespeeld

Meer video en audio