De vrouwelijke presidentskandidaat in Chili, de socialiste Michelle Bachelet, heeft net niet genoeg stemmen gehaald om de presidentsverkiezingen in de eerste ronde te winnen. Ze haalde 46 procent en dus is een tweede ronde nodig.
Dan moet Bachelet het opnemen tegen de rechtse zakenman en miljonair Sebastian Piñera, die 25 procent van de stemmen kreeg. Ook de conservatieve kandidaat Joaquin Lavin kreeg veel stemmen.
De beide politici hebben aangekondigd te gaan samenwerken om Bachelet te verslaan. "Sebastian en ik hebben samen meer stemmen dan Bachelet en we hebben dan ook een goede kans om te winnen", zei Lavin.
Volgens een medewerker van Bachelet is het naïef om te denken dat de stemmen opgeteld kunnen worden.
Vrouw
Bachelet, ongehuwd moeder, is de presidentskandidaat van de centrum-linkse coalitie. Die is in Chili al aan de macht sinds het eind van de dictatuur van Pinochet in 1990. Als Bachelet de tweede ronde wint, is ze de eerste vrouwelijke president van het Zuid-Amerikaanse land.
De tweede ronde van de presidentsverkiezingen wordt op 15 januari gehouden.
Deel deze pagina
»
»
»