Kalou maakt nog kans op het WK

Feyenoorder Salomon Kalou maakt nog kans op deelname met Oranje aan het WK.

Minister Rita Verdonk van Vreemdelingenzaken dient opnieuw te bekijken of de aanvaller in aanmerking komt voor een versnelde naturalisatieprocedure. 

Dit is door de rechter bepaald in een zaak die door Kalou was aangespannen. Verdonk moet nu binnen twee weken in beroep gaan tegen de uitspraak of binnen die termijn opnieuw beslissen over het verzoek van de Ivoriaan.

Verdonk had eerder dit jaar dat verzoek van Kalou tot twee keer toe geweigerd. Volgens de bewindsvrouw voldoet Kalou niet aan alle voorwaarden om voor een versnelde procedure in aanmerking te komen. 

Paspoort

De minister vindt dat de 22-jarige Ivoriaan, sinds 2002 woonachtig in Rotterdam, te weinig is ingeburgerd. Bovendien vreest ze dat Kalou, eenmaal in het bezit van een Nederlands paspoort, snel naar een buitenlandse club zal vertrekken.

Kalou is met een versneld uitgereikt paspoort zeker van een plaats in de WK-selectie van Oranje, zei bondscoach Marco van Basten eind november tijdens de eerste zitting.

Van Basten, in Leipzig aanwezig voor de loting van het WK, reageerde schriftelijk op de uitspraak. Hij was verheugd dat de kans nog steeds bestaat dat Kalou straks in Duitsland voor Nederland kan uitkomen. "Ik hoop dat ik hem begin maart, wanneer we de eerstvolgende oefeninterland spelen bij de groep kan hebben. Dan kan Salomon zich ook optimaal voorbereiden op het WK."

Uitspraak

Kalou zelf wilde vrijdagochtend voor hij het trainingsveld in Rotterdam opstapte niet reageren op de uitspraak.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 2474 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 1658 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 2448 keer afgespeeld

Meer video en audio