Bezem door belastingregels

Werkgevers mogen van de Belastingdienst weer wat ruimhartiger zijn met vergoedingen en geschenken aan het personeel. Thuiswerkers kunnen in de toekomst de kosten voor telefoon en internet belastingvrij vergoed krijgen. 

De baas mag aan zijn personeel ook meer geschenken of loon in natura geven, zonder dat hij en de werknemer daar belasting voor moeten betalen.

De afgelopen jaren heeft de fiscus de teugels juist aangetrokken. Geschenken en vergoedingen voor thuis bellen of internetten werden belast. Veel bedrijven en instellingen schrapten daarom de vergoedingen en er worden minder cadeautjes uitgedeeld. 

Staatssecretaris Wijn van financiën wil dat weer terugdraaien. Volgens Wijn leveren de onder de paarse kabinetten ingevoerde regels veel ergernis op, maar wordt de schatkist er nauwelijks wijzer van. Werknemers gaan door de nieuwe regels 41 miljoen euro minder loonbelasting betalen, bij werkgevers is het voordeel 28 miljoen euro.

Kerstpaketten

Bedrijven die hun werknemers belastingvrij geschenken geven, bijvoorbeeld in de vorm van kerstpakketten, mogen daarmee nu niet boven de 35 euro per jaar per werknemer komen. De staatssecretaris wil dat bedrag verdubbelen. 

Bovendien kunnen werknemers het hele jaar door geschenken of loon in natura krijgen en niet alleen rond de feestdagen zoals nu.

Wijn wil bereiken dat de belastingdienst de burgers minder op de huid gaat zitten met controles. Hij hoopt daardoor wantrouwen tegenover de fiscus weg te nemen. Wijn zal komend voorjaar concrete voorstellen doen aan de Tweede Kamer. 

Vooral de VVD en Wijns eigen CDA hebben aangedrongen op vermindering en vereenvoudiging van regels.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 1168 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 906 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 1480 keer afgespeeld

Meer video en audio