Akkoord bij bergingsdienst Smit

FNV Bondgenoten en de bergingafdeling van maritiem bedrijf Smit hebben alsnog een akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Daarmee is de staking voor vandaag van de baan. 

De leden moeten zich nog uitspreken over het akkoord en dat kan nog wel even duren omdat bergers van Smit over de hele wereld actief zijn. Afgesproken is dat de werknemers dit jaar en de twee volgende jaren een loonsverhoging krijgen van 1,25 procent. 

Daarbovenop komt nog een prijscompensatie, die voor dit jaar is vastgesteld op 2,45 procent. Volgens de FNV zal de compensatie volgend jaar ongeveer hetzelfde zijn. 

Verder is overenstemming bereikt over toeslagen voor werken in het buitenland, een betere overwerkregeling en een goede regeling inzake de nieuwe wet voor arbeidsongeschiktheid.

Sleepdienst

Afgelopen week legden de collega's van de havensleepdiensten het werk twee keer stil uit onvrede over de vastgelopen cao-onderhandelingen. De bergers staakten toen ook mee.

Vooral vorige week donderdag zorgde de staking voor problemen in de haven. Tientallen schepen moesten op zee wachten of naar een andere haven uitwijken. 

De havenslepers zagen van de staking af nadat de vakbonden en Smit een principe-akkoord hadden bereikt over een nieuwe cao. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 858 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 749 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 1223 keer afgespeeld

Meer video en audio