Het blijkt onduidelijk waardoor de beschadiging is veroorzaakt aan de ruit van de werkkamer van minister Verdonk van Vreemdelingenzaken en Integratie. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendgemaakt na een onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).
De beschadiging - een rond gat - werd een paar weken geleden ontdekt. Aanvankelijk werd gedacht dat er met een vuurwapen was geschoten. Minister Verdonk kreeg na deze 'bedreiging' direct een andere werkkamer en zou bij de herdenking van de moord op Theo van Gogh - in dezelfde week - een kogelvrij vest hebben gedragen.
Glazenwassers
Volgens het OM is het echter onwaarschijnlijk dat het om een kogelgat ging. De schade aan de ruit past niet bij de inslag van een kogel, blijkt uit onderzoek van het NFI en de politie. Ook zou de schade niet zijn veroorzaakt door glazenwassers.
Er wordt gedacht aan "een relatief hard voorwerp" dat "met een relatief lage snelheid" tegen de ruit is gevlogen. Mogelijk ging het om een vogel, maar dat is niet meer vast te stellen.
Het OM zegt wel dat het gezien de vorm van de beschadiging - "een ronde vorm van ongeveer 2 centimeter met een kern van 7 à 8 milimeter" - begrijpelijk is dat mensen in eerste instantie dachten aan een kogel als eventuele oorzaak.
Deel deze pagina
»
»
»