Voor de derde achtereenvolgende nacht zijn er rellen geweest in de Parijse voorstad Clichy-sous-Bois vanwege de dood van twee jongens van 15 en 17 jaar.
Evenals de voorgaande dagen staken de jongeren auto's en vuilnisbakken in brand. Ook bekogelden ze agenten met molotovcocktails en andere projectielen. De rellen waren minder hevig dan de afgelopen nachten toen er een aantal gewonden viel.
De situatie was zondag kalm, maar de politie waarschuwde dat de stad een vulkaan is die ieder moment weer kan uitbreken. Leden van de oproerpolitie hielden negen mensen aan.
Een politie-agent beschreef de situatie van de afgelopen dagen als: "Het is oorlog hier. Het is Bagdad".
Transformator
De twee jongens, Banou en Ziad van Afrikaanse afkomst, werden donderdagavond geëlektrocuteerd toen ze over de omheining van een transformatorhuisje waren geklommen. Een derde jongen raakte zwaar gewond.
Het gerucht verspreidde zich al snel dat het drietal op de vlucht was voor de politie, nadat ze waren betrapt bij een inbraak op een bouwplaats. Ze zouden een veilig heenkomen hebben gezocht in het transformatorhuisje.
Officier van Justitie Francois Molinde spreekt tegen dat de jongens werden opgejaagd. Hij zei ook dat de slachtoffers "geen delinquenten" zijn.
Onderzoek
De socialistische burgemeester van Clichy-sous-Bois, een stad met veel sociale problemen en veel inwoners van Afrikaanse afkomst, heeft om een onafhankelijk onderzoek gevraagd.
Inwoners hielden zaterdag een stille tocht om de slachtoffers te herdenken. Deelnemers droegen t-shirts met daarop de tekst 'Mort pour rien' (Voor niets gestorven). In een andere mars liepen honderden mensen mee om op te roepen tot kalmte.
Deel deze pagina