Steun voor uitzet-plan Verdonk

Het voorstel van minister Verdonk van Integratie en Vreemdelingenzaken om criminele vreemdelingen sneller te kunnen uitzetten, kan rekenen op een meerderheid in de Tweede Kamer. Dat bleek dinsdagavond tijdens een spoeddebat over de kwestie.

Plan

Verdonk wil dat rechtmatig in Nederland verblijvende vreemdelingen het land uitgezet kunnen worden als zij in de eerste drie jaar van hun verblijf een misdrijf begaan waarop een gevangenisstraf staat.

Ook op dit moment is uitzetting van criminele vreemdelingen mogelijk, maar dit hangt af van de ernst en de zwaarte van het vergrijp. Van deze koppeling wil Verdonk af als de vreemdeling nog niet zo lang in Nederland is.

Verdonk kan nu ook niet-Nederlandse veelplegers eerder uitzetten. Nu moeten hun vaak lage straffen eerst opgeteld worden.

Kamerfracties

VVD en CDA staan achter de minister. Ze krijgen steun van de LPF, Groep Nawijn en Groep Wilders, zodat er een meerderheid in de Kamer is voor het plan.

De PvdA, SP, GroenLinks, D66 en ChristenUnie hebben forse kritiek op het voorstel. Ze vinden de aanscherping van de bewindsvrouw buiten proportie, missen de noodzaak en de onderbouwing.

De SGP wil eerst een betere onderbouwing van de bewindsvrouw.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 513 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 360 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1711 keer afgespeeld

Meer video en audio