Ambtenaren New Orleans op straat

Orkaan Katrina zorgt ruim een maand na de verwoesting van New Orleans nog steeds voor verrassingen. De ambtenaren in dienst van de stad hebben van de burgemeester te horen gekregen dat drieduizend van hen op straat komen te staan. De stad kan de salarissen niet meer betalen omdat er nauwelijks belastinggeld binnenkomt.

Burgemeester Ray Nagin kondigde het massaontslag "met grote verslagenheid" aan. Hij zei dat alleen niet noodzakelijk personeel zijn baan verliest. Politieagenten en brandweermannen hoeven niet te vrezen voor ontslag. De ambtenaren krijgen de komende twee weken te horen wie moet vertrekken.

"Ik zou wensen dat ik dit niet zou hoeven doen. Ik zou willen dat we het geld hadden, de middelen om deze mensen aan te houden. Het probleem is dat we geen inkomsten hebben", aldus Nagin. "We hebben met de lokale banken gepraat en andere instanties. Het lukt gewoon niet om de financiering bij elkaar te krijgen." 

Traag

Met de maatregel wil de burgemeester 5 tot 8 miljoen dollar besparen op de loonkosten van de stad, die maandelijks oplopen tot 20 miljoen dollar.

De financiële problemen door het orkaangeweld zijn niet nieuw. Bestuurders in Louisiana, de staat waarin New Orleans ligt, klaagden de afgelopen tijd over het federale agentschap voor rampenbestrijding (FEMA). Ze vinden dat de instantie te traag over de brug komt met hulpgelden. 

Oud-president Clinton, samen met George Bush Senior bezig met een inzamelingsactie voor de slachtoffers van de orkaan, benadrukte gisteren dat de FEMA wordt overspoeld door hulpvragen van de honderdduizenden gedupeerden. Hij heeft de regering-Bush opgeroepen om snel hulpverleningsexperts van Washington naar de getroffen staten over te brengen. "

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 513 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 360 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1711 keer afgespeeld

Meer video en audio