Tweede getuige moord krabbelt terug

In het hoger beroep in de zaak-Sedar Soares heeft ook een tweede getuige zijn verklaring ingetrokken. Hij ontkende voor het hof in Den Haag dat hij de auto van de veroordeelde Gerald H. had gezien op de plaats waar Sedar werd doodgeschoten. 

Vorige week trok een andere getuige al haar getuigeverklaring in. 

De getuigen zeggen dat zij door de politie onder druk zijn gezet om te zeggen dat zij de verdachte hadden zien schieten. Ook  volgens de advocaat van H. spreken de twee nu pas de waarheid. 

Sneeuwbal

De 13-jarige Sedar Soares werd op 1 februari 2003 door het hoofd geschoten, toen hij op het parkeerdak bij metrostation Slinge in Rotterdam-Zuid met vriendjes sneeuwballen gooide. Een sneeuwbal raakte de auto van H., die daarop het moordwapen zou hebben getrokken. 

Van het begin af aan had justitie moeite om de zaak rond te krijgen. Er werd geen wapen of dna gevonden. En ondanks een beloning, een postercampagne en veel aandacht in het tv-programma Opsporing Verzocht meldden zich maar weinig getuigen. Dat zou te maken hebben met de reputatie van drugssmokkelaar H.  

Uiteindelijk waren er drie getuigen die het verhaal bevestigden. Vooral op grond de verklaringen van de twee die nu hun verhaal hebben ingetrokken, werd de 29-jarige verdachte begin dit jaar door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot vijftien jaar cel. 

Het Openbaar Ministerie eist in hoger beroep zestien jaar, ook voor wapenbezit en drugshandel.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 513 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 360 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1711 keer afgespeeld

Meer video en audio