De politie Haaglanden heeft bij invallen in verschillende woningen zeker 10.000 stuks munitie en een groot aantal pistolen en machinegeweren gevonden. Dat heeft het Openbaar Ministerie bevestigd.
Een deel van de wapens was bestemd voor de illegale wapenhandel, een ander deel voor een verzameling.
De vondst dateert van eind vorige maand. Toen werden in Veenendaal twee Hagenaars, 40 en 49 jaar oud, op heterdaad betrapt tijdens een wapentransport. In verband met de zaak werden later drie vrouwen en een man aangehouden.
De arrestaties vonden plaats na huiszoekingen in Den Haag, Pijnacker, De Harskamp en Voorburg. Drie verdachten, allen woonachtig in de regio Haaglanden, zitten nog vast.
Speciaal team
In het voorjaar begon een speciaal rechercheteam van de politie Haaglanden een onderzoek naar wapenhandel in en rond Haaglanden. Aanleiding daarvoor was de vondst van een grote partij wapens en explosieven in een woning in Duitsland, in maart van dit jaar.
De 36-jarige bewoner wist toen te ontkomen. De man vluchtte naar Den Haag, waar hij op 27 juni werd aangehouden. Hij is uitgeleverd aan Duitsland.
Soorten wapens
Bij de vondst van augustus werden behalve onderdelen van vuurwapens en materiaal om wapens te maken ook een twintigtal moderne wapens en een groot aantal oude vuurwapens aangetroffen.
Karabijnen, pistolen, revolvers, semi-automatische geweren, machinepistolen, seinpistolen en een kruisboog maakten deel uit van de buit.
Deel deze pagina
»
»
»